Przecinek i kropka 2010 - plebiscyt na najlepszą książkę


Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” to pierwszy na polskim rynku plebiscyt dotyczący książek dla najmłodszych, w którym zwycięzcę wybierają bezpośrednio czytelnicy: rodzice i dzieci. Celem Konkursu jest wyłonienie i promocja najbardziej wartościowej, a zarazem najpiękniej wydanej książki dla dzieci od 5 do 8 lat.

W tym roku do nagrody „Przecinek i Kropka” 2010 wydawcy zgłosili ponad 100 tytułów. Wśród nich znalazły się zarówno formy literackie (bajki, baśnie, opowiadania, wiersze) jak i poradniki czy książki edukacyjne. Zgłoszone zostały również książki, które w 2010 roku ukazały się w nowym tłumaczeniu, bądź nowej szacie graficznej.

Spośród nadesłanych książek jury konkursu wytypowało 10 nominacji do nagrody „Przecinek i Kropka”. Wyboru zwycięzcy dokonają czytelnicy w głosowaniu internetowym za pośrednictwem portalu przecinekikropka.pl. Plebiscyt trwa od 9 marca do 30 kwietnia.

Pozycja, która uzyska największą liczbę głosów, zostanie Najlepszą Książką Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2010 i będzie polecana przez Empik rodzicom oraz najmłodszym czytelnikom jako wyjątkowy tytuł, po który warto i należy sięgać (długofalowa promocja w salonach Empik w całej Polsce oraz na Empik.com). Oficjalne ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagrody nastąpi 12 maja podczas 2. Warszawskich Targów Książki.

Głosujcie!

Nominowane książki to:

Komentarze