Wyniki konkursu:) wreszcie....:)

Na pewno czekacie z niecierpliwością na wyniki konkursu z okazji czwartych urodzin bloga.

Oto one:)

Nadeszło 21 prac konkursowych. Wszystkie zdjęcia bardzo nam się podobały i widać, że w dzieci w Polsce czytają, bo to, co można było podejrzeć w tle - czyli półki - uginało się od książek:) BRAWO!

Ale nagród jest tylko 9. Wybraliśmy te, które były najbardziej kreatywne, zauroczyły nas pomysłem. Później komu jaka książka to już losowałam, żeby było sprawiedliwie. Większość chciała "Mysi domek" :)

Niektórzy przesłali więcej niż jedno zdjęcie. Wybrałam do pokazania tutaj po jednym, ale w wolnej chwili umieszczę je w postach o książkach, do których zdjęcia się odwoływały. 

OTO ZWYCIĘSKIE ZDJĘCIA!

Agnieszka przesłała zdjęcie, na którym zobaczyć możecie "Kolorowy pociąg". Aga pisze: "Wybraliśmy do zdjęcia pociąg ze wstążeczkami, bo to jedna z naszych pierwszych i długo ulubionych książek, cały czas cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a teraz jeszcze doszła do tego fascynacja wszystkim, co ma koła. Zrobiliśmy (ze śmieci ;)) identyczny pociąg na żywo, synek malował i przyklejał".
Otrzymują "Czarną książkę kolorów" :)

To zdjęcie Tymka i jego rodzeństwa. Jest ich czworo:) Jeszcze dwoje i będzie jak w Bullerbyn:) Tymek ma 11 lat i tak pisze: "Postanowiliśmy na konkurs wysłać zdjęcie z książką, którą właśnie przeczytała drugi raz moja siostra, Weronika, a ja (Tymek) czytałem ją już trzy razy. To książka Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Książka ta jest ulubioną książką naszego Taty z dzieciństwa (czasami ją czyta, jak jest chory i leży w łóżeczku, choć to ostatnio na szczęście rzadko się zdarza).
Wybraliśmy scenę z rozdziału "Ollemu rusza się ząb".
Aktorzy:
Olle - Tymoteusz
Lisa - Weronika
Lasse - Tytus
Kerstin - Tobiasz
Svipp - pies przytulanka".
Tymek i załoga otrzymuję "Mysi domek".


Czarna Cytryna przesłała zdjęcie, które pokazuje chwilę, gdy "Córka pochłania "Mitologię" Kubiaka, popijając Tuwimem" ;)
Dziewczyny otrzymują "Czarną książkę kolorów".


Pierwsze zdjęcie, które do mnie dotarło, było od dragonfly. Otrzymuje "Mój dom".


Kasia przesłała trzy zdjęcia do "Uwaga, budowa!". "A zdjęcia są "z etapów budowy" - w trakcie, finisz (Melka jest specjalistką od budowania, jakoś "lalkowo" jesteśmy w tyle, a architektoniczne rozrywki królują!), z kolei trzecie zdjęcie to artystyczne przetworzenie autorstwa taty, pasjonata eksperymentów fotograficznych;)".
Otrzymują nagrodę ufundowaną przez Elżbietę Wasiuczyńską, czyli audiobook "Ten najpiękniejszy świat" Ewy Bem


Monika pisze: "Przesyłam moje kreatywne zdjęcie konkursowe, zainspirowane fantastyczną książką "Księżniczki i smoki". :-) Korona widoczna na zdjęciu i kawałek tiulowej spódniczki są całkowicie moim dziełem. (Jestem mamą - maniaczką szycia. Przy okazji wspólnej zabawy konkursowej, zapraszam do odwiedzenia mojego bloga Mamo, szyć!) Dla kontrastu jest też tam latarka! Księżniczki niczego się nie boją i mają odwagę zajrzeć w każdy zakamarek. ;-) Prawda".
Otrzymuje "Mysi domek"


Bożena przesłała sugestywnę ilustrację do "Książki wszystkich rzeczy".
Dostaje "Sklepy".


Na wielu zdjęciach pokazały się "Mapy". Między innymi u Ani, której córka czyta książkę tak, jak widzicie niżej:)
Dziewczyny dostają "Zaczarowane historie".


Ania napisała: "Podsyłam fotki "Srebrnego dzwoneczka" Emilii Kiereś, książki dobrej zarówno na lato, jak i zimowe czytanie. Niestety, nie mam dobrego aparatu, ale mam nadzieję, że się spodobają;-)". Nieważny aparat - ważne oko i pomysł:)
Ania dostaje "Bajkę o smoku Mlekopiju".


Dziękuję wszystkim, którzy świętowali ze mną urodziny, biorąc udział w konkursie.
Jeszcze raz dziękuję wydawnictwom - Media Rodzina, Bajka, Widnokrąg, Entliczek, Ładne Halo oraz Pani Eli.

Zwycięzców proszę o mailowy kontakt ze mną!

Komentarze

 1. Ojej! Udało się! Bardzo się cieszymy! Mamy już w domu jedną handmade'ową mysią rodzinkę (http://mamoszyc.blogspot.com/2013/09/2ndlife-mysia-rodzinka.html), dla drugiej też znajdzie się kącik. ;-)
  Dziękujemy serdecznie za nagrodzenie naszego kreatywnego zdjęcia. :-)
  Gratulujemy wszystkim Zwycięzcom-Najprawdziwszym Czytelnikom! Piękne prace, aż miło popatrzeć i o nich poczytać.
  Pozdrawiamy
  Monika i Ewunia
  P.S. Księżniczki górą! ;-))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Huraaa, dziękujemy bardzo! Już piszę maila :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skaczę do góry! Dzięki!!!! :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niezmiernie się cieszymy, że wygrałyśmy tą niesamowitą książkę i już nie możemy się jej doczekać! Wszystkie zdjęcia wspaniałe i niezwykle pomysłowe (pociąg "ze śmieci" mnie urzekł i też chcę taki zrobić! a dzieciaki w scence z Bullerbyn genialne są!). Gratuluję zwycięzcom!
  Pozdrawiam! Cz.

  OdpowiedzUsuń
 5. Radość w Bullerbyn ogromna :) Cieszy się każdy z osobna.
  Dziękujemy!
  Recyklingowy pociąg kapitalny i tez taki stworzymy :)
  Pozdrawiam Tymek z załogą :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz